Uzbudljiv početak glavne runde UEFA Futsal lige prvaka: Mostar SG Staklorad remizirao; ubjedljiva pobjeda Nizozemaca

U srijedu je u dvorani Sportskog centra Jablanica počela glavna runda UEFA Futsal lige prvaka. U prvoj utakmici prvak Nizozemske, Hovocubo, pobjedio je šampiona Moldavije, Dinamo Plus, 5:0.

Mreže su u prvom poluvremenu mirovale. Prvi pogodak viđen je u 32. minuti, kada je za Hovocubo pogodio Iliass Bouzit. Već u sljedećoj minuti Karim Mossaoui, udvostručio je prednost. Nizozemci su do ubjedljivog trijumfa došli u završnici susreta. Drugi gol na utakmici, a treći za Hovocubo, postigao je Iliass Bouzit u 39. minuti. U posljednjoj minuti Hovocubo je postigao još dva gola. Strijelci su bili Yoshua St Juste i Abdessamad Attahiri.

U drugom susretu prvog kola, Mostar SG Staklorad je remizirao sa Kampuksen Dynamom, bilo je 1:1.

Duel bosanskohercegovačkog i finskog prvaka ponudio je dosta uzbuđenja. U prvom poluvremenu bilo je nekoliko izglednih prilika na obje strane, no mreže su mirovale.

I u nastavku meča igralo se obostrano otvoreno u visokom ritmu.

Igrala se 22. minuta kada je Jukka Kytola pogodio za 0:1. Deset minuta prije kraja, Marin Suton je izjednačio na 1:1.

Galić je sjajno asistirao, Suton se još bolje snašao i glavom pogodio za veliko slavlje domaćih navijača.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, iako uzbuđenja nije nedostajalo.

Utakmice drugog kola na rasporedu su danas.  Od 16,30 sastaju se Kampuksen Dynamo- Hovocubo, dok je meč Mostar SG Staklorad – Dinamo Plus na programu u 20 sati.

Podsjećamo, samo pobjednik turnira izborit će plasman u Elitnu rundu Futsal lige prvaka.